Coutinho na debiju izbio Unitedu pobjedu iz džepa!

Nogomet 15. jan 202220:59 0 komentara
Reuters/John Sibley

Fudbaleri Aston Ville i Manchester Uniteda remizirali su 2:2 (0:1) u 22. kolu Premier lige. Đavoli su sedmi na tabeli sa 32 boda, dok je Vila 13. sa 23 boda.

Rano su Crveni Đavoli došli do vodstva, već u 6. minutu. Bruno je šutirao sa dvadesetak metara, Cavani je zaklonio vidik golmanu Martinezu, koji je napravio veliki kiks i lopta je završila u mreži.

Gosti su bili pod utiskom takvog primljenog gola, a Martinez se samo donekle iskupio kada je odbranio šut Grenwooda.

Sve je bolje igrala Villa, a do poluvremena je golman De Gea morao dvaput da reaguje – odbranio je udarac Buendije glavom, a zatim i Dignea u 43. minutu.

Nastavio je španski čuvar mreže da blista i u nastavku, pošto je u 49. minutu odbranio izvrstan udarac Ramseya. Odbranio je De Gea i udarac Buendije, a na drugoj strani je šansu imao Grenwood.

Utakmica se razvijala tako da je samo bilo pitanje vremena kada ćemo vidjeti novi gol. Desilo se to u 69. minutu – United je visokim presingom iznudio loptu domaćih, Fred je dodao za Bruna, koji fantastično šutira i lopta od prečke završava u golu.

Činilo se da će Rangnickov tim tada privesti meč kraju, ali na teren je stupio Philippe Coutinho, njegov debi za tim iz Birminghama.

U 77. minutu je domaćin dugo napadao, Coutinho je ušao u šesnaesterac, a lopta je došla do Ramseya, koji je zakucava u gornji lijevi ugao.

Pet minuta kasnije, videli smo sjajnu akciju Gerrardove ekipe, Ramsey je bio asisten ubacivanjem sa lijeve strane, a Coutinho je na drugoj stativi dočekao loptu i izjednačio na 2:2. Njegov prvi premijerligaški gol od 26. decembra 2017. godine.

Do kraja nije bilo velikih prilika i, kada se sve uzme u obzir, vjerovatno zaslužen remi.

Sledeću utakmicu United igra u srijedu, kada gostuje Brentfordu, dok Villa 22. januara takođe na strani igra sa Evertonom.