Crvena furija poslala snažnu poruku rivalima: Sedam golova u mreži Kostarike!

Nogomet 23. nov 202218:58 1 komentar
REUTERS/Hannah Mckay

Drugi meč u okviru grupe E na Svjetskom prvenstvu u Kataru odigrali su Španija i Kostarika. Na kraju je Španija bila superiorna i slavila sa uvjerljivih 7:0.

Crvena Furija slovi za velikog favorita na ovom susretu, ali i za selekciju koja slovi za jednog od favorita na Mundijalu.

Španci su krenuli veoma ofanzivno od samog starta i do zaslužene prednosti stigli već u desetoj minuti.

Crvena Furija se ne šali: Španci uništavaju Kostariku! (VIDEO)

Gavi je poslao loptu za Olma, a nekadašnji ofanzivac zagrebačkog Dinama sjajno se snašao i matirao Keylora Navasa.

Nakon toga gol je postigao i Marco Asensio i to na fenomenalan način. Igrala se 21. minuta, da bi deset minuta kasnije gol sa bijele tačke postigao Ferran Torres.

Isti igrač pogodio je nakon devet minuta igre u drugom dijelu, a Španija je blistala u tim trenucima.

REUTERS/Marko Djurica
REUTERS/Peter Cziborra
REUTERS/Dylan Martinez
REUTERS/Albert Gea
REUTERS/Ma
REUTERS/Carl Recine

Nije stala Crvena Furija sa napadima, a na novi gol se čekalo do 75. minute. Morata je odigrao loptu u sredinu, a Gavi vanjskom iz prve pogodio mrežu Keylora Navasa.

Šesti gol postigao je Carlos Soler u 90. minuti susreta, da bi konačan rezultat u trećoj minuti sudijske nadoknade nakon maestralne akcije postavio Alvaro Morata. Tim Luisa Enriquea je tako upisao prva tri boda na ovogodišnjem Mundijalu.

Španija je lider na tabeli nakon ovog kola sa 3 boda, isto koliko ima i Japan, ali uz bolju gol razliku. Slijede Njemačka i Kostarika bez bodova.