Čudo iz Berlina usamljeno na vrhu Bundeslige!

Nogomet 09. okt 202221:55 0 komentara
REUTERS/Andreas Gebert

Fudbaleri Union Berlina ponovo su usamljeni na vrhu tabele Bundeslige. Ekipa iz prijestolnice Njemačke u devetom kolu u gostima je savladala Stuttgarta 1:0 i sa 20 bodova lider je šampionata.

Nije bilo mnogo uzbuđenja u gradu Mercedesa sve do 76. minuta kada je Paul Jaeckel glavom matirao golmana domaćeg tima Floriana Mullera.

Stuttgart je samo tri minuta kasnije imao dvije odlične šanse u samo nekoliko sekundi da izjednači, ali Švabe nisu imale ni dovoljno sreće. Tragičar je bio Serhou Guirassy, koji je najprije spriječio da njegov tim izjednači, a potom je zbog dva žuta kartona u 83. minutu morao da napusti teren.

Lider prvenstva u sljedećem kolu dočekuje Borussiju Dortmund, a Švabe će prvi trijumf u sezonu pokušati da ostvare protiv Bochuma pred svojim navijačima.

U istalim mečevima današnjeg programa Monchengladbach je napunio mrežu Kolna pobijedivši 5:2, a Freiburg i Hertha su remizirali 2:2.