Da li može i korak dalje? Zverev ponovo u polufinalu Roland Garrosa

Nogomet 07. jun 202319:54 0 komentara
REUTERS/Clodagh Kilcoyne

Aleksandar Zverev uspio je treću godinu zaredom da izbori mjesto u polufinalu Roland Garrosa. Nijemac je bio bolji od Argentinca Etcheverryja 6:4, 3:6, 6:3 i 6:4 posle tri sata i 25 minuta igre i za prolaz u odlučujući meč sastat će se boljim iz duela Holger Rune - Casper Ruud.

Bolje je Nijemac otvorio meč. Napravio je brejk u petom gemu i to mu je bilo dovoljno da rutinski privede posao kraju u prvom setu. Ovaj dio igre rešio je u svoju korist 6:4.

Stvari su se okrenule u drugom setu. Do rezultata 3:2 za Etcheverryju, nije viđen nijedan brejk, a onda su uslijedila tri vezana. Iz te razmjene je Argentinac izašao kao pobjednik, poveo 5:3 i u narednom gemu na svoj servis stigao do drugog seta i poravnanja rezultata 1:1.

Na krilima osvojenog drugog seta, Etcheverry na startu trećeg dijela odmah pravi brejk i stiže do 2:0. Bio je to alarm za buđenje Zvereva. Aktuelni olimpijski šampion vezao je pet gemova, otišao na 5:2 i ubrzo ponovo stigao do seta prednosti, ovaj put 2:1.

U četvrtom setu – već viđeno. Argentinac u četvrtom gemu nije iskoristio dvije brejk lopte i ubrzo je stigla kazna. Zverev je oduzeo servis rivalu za 4:3, potom je u sljedećem gemu spasao još dvije brejk lopte i na svoj servis završio meč.

U drugom polufinalnom duelu sastat će se Novak Đoković i Carlos Alcaraz, a oba meča na programu su u petak.