Danilo donio Juventusu osmu uzastopnu pobjedu

Nogomet 07. jan 202320:12 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

Fubaleri Juventusa savladali su Udinese sa 1:0 kod kuće u utakmici 17. kola Serije A, a odlučujući pogodak postigao je Danilo u 86. minutu. To je osmi uzastopni ligaški trijumf Stare dame, i to bez ijednog primljenog gola.

Odlučujući trenutak desio se kada su domaći navijači već uveliko gubili strpljenje – Paredes je započeo akciju, Chiesa je dobro primio loptu grudima i poslao je na drugu stativu, a dočekao ju je Danilo i sa metar je proslijedio u gol.

U prvom poluvremenu Juve nije bio dovoljno konketan, čak su se čuli i neki zvižduci na poluvremenu, mada su Kean u dva navrata i Rugani mogli do gola.

Krenuo je Juve još jače u nastavku, u 50. minutu Silvestri brani udarac Kostića, Kean je imao još jednu šansu, zatim i Rabiot, a na drugoj strani su Zebre zaprijetile preko Becaoa.

Kada se činilo da će Allegrijev tim kiksnuti i da će se rezultat teško promeniti, desila se ključna akcija i Juve je ipak došao do trijumfa.

U meču koji je odigran ranije, Fiorentina je bila bolja od Sassuola rezultatom 2:1.