Debakl Fiorentine u Genoi, sjajna partija Sampdorije

Nogomet 16. maj 202221:29 0 komentara
Marco BERTORELLO / AFP

Ubjedljiv poraz Fiorentine u meču 37. pretposljednjeg kola Serije A. Sampdorija je slavila u Genoi 4:1 i tako Violi otežala borbu za izlazak na euro scenu.

Doduše, Fiorentina i dalje drži ključeve sudbine u svojim rukama. Makar kada je borba za plasman u Ligu Konferencije u pitanje. Jer iako je bodovno poravnata sa Atalantom na diobi sedmog mjesta Ljubičasti imaju bolji skor u međusobnim duelima, tako da pobjedom u posljednjem kolu protiv Juventusa na Artemio Frankiju obezbjeđuju izlazak u Evropu. Za plasman u Ligu Evrope već će morati da se nadaju kiksu Rome.

Porazi Caglaria i Genoe praktično su obezbijedili još bar godinu dana prvoligaškog života za Sampdoriju, tako da je opušteno zaigrala protiv Viole. I ispostavilo se da im je prijala takva situacija.

Ferrari je u 16. minutu doveo Samp u vodstvo, a veteran Quagliarella na isteku pola sata duplirao je prednost. Da će bodovi ostati u Genoi bilo je jasno kada je Torsbi povisio na 3:0 u 71. minutu. Dok je tačku na i stavio Sabiri u 83. minutu.

Fiorentina ipak je uspjela da dođe do počasnog gola. U 89. minutu Gonzalez je bio precizan sa bijele tačke i postavio konačan rezultat 4:1 za Sampdoriju.