Dedićev Salzburg poražen od Chelseaja, Sevilla razbila Kopenhagen

Nogomet 25. okt 202220:44 0 komentara
REUTERS/Leonhard Foeger

Odigrana su prva dva susreta 5. kola grupne faze UEFA-ine Lige prvaka. Chelsea je sa 2:1 u gostima bio bolji od Salzburga za koji je svih 90 minuta odigrao bh. reprezentativac Amar Dedić. S druge strane Sevilla je sa 3:0 bila bolja od Kopenhagena.

Poslije poraza u Zagrebu i remija na Stamford Bridgeu sa Red Bullom, Chelsea je sa Grahamom Potterom vezao tri uzastopne pobjede i kolo prije kraja grupne faze obezbijedio plasman u osminu finala Lige šampiona. Pride, ukoliko Dinamo ne pobijedi Milan na svom terenu, bit će obezbjeđeno i prvo mjesto pred završni okršaj sa Dinamom u Londonu.

Sjajno veče Chelseaja najavio je Mateo Kovačić. Reprezentativac Hrvatske postigao je feonomenalan gol u 23. minutu i doveo Plavce u vodstvo.

Do poluvremena nije bilo golova, a praktično čim je počeo drugi dio uslijedio je odgovor. U 49. minutu Adamu je donio izjednačenje timu koji jedini u grupi nije pretrpio poraz. Ipak, u 64. minutu sjajna akcija Pulišića i Kaija Haverza, a Nijemac je postigao, ispostavit će se pobjedonosni gol, i nanio Austrijancima prvi poraz.

U Grupi G karte su podjeljene. Mjesta u osmini finala praktično su rezervisana za Manchester City i Borussiju iz Dortmunda, pa je duel na Sancez Pizjuanu između Seville i Kopenhagena odlučivao o trećoj poziciji i proljeću u Ligi Evrope. Sevilla je opravdala ulogu favorita.

REUTERS/Marcelo Del Pozo

Tek u 61. minutu En Nesyri je probio bravu Danaca. A onda je domaćin sve riješio u finišu meča. U 88. minutu Isco je duplirao prednost, a konačan rezultat postavio je Montiel u drugom minutu nadoknade.