Demirović asistirao pa protivnika udario nogom u glavu i zaradio crveni karton

Nogomet 18. mar 202317:45 0 komentara
Sport Klub

Fudbaleri Augsburga i Schalkea remizirali su u 25. kolu njemačke Bundeslige rezultatom 1:1.

U centru pažnje bio je reprezentativac Bosne i Hercegovine koji je za samo dvije minute upisao asistenciju i zaradio crveni karton.

Najprije je Demirović u 51. minuti lijepo iskoristio indolentnost odbrane Schalkea, uposlio Maiera koji je matirao golmana Schalkea za vodstvo Augsburga.

Ipak, samo dvije minute kasnije – tačnije nakon što su fudbaleri Schalkea krenuli sa centra u želji da dođe do lopte Demirović je bio neoprezan, nogom je u glavu udario Toma Kraussa, a arbitar Schlager mu pokazao crveni karton.

Do kraja susreta Schalke je uspio izjednačiti rezultat u sudijskoj nadoknadi, a sa bijele tačke bio je precizan Butler.

Augsburg je nakon ovog remija 12. na tabeli sa 28 osvojenih bodova, s druge strane Schalke je 17. sa 21 osvojenim bodom.