Diskutabilna VAR odluka za bod Kolna u Frankfurtu

Nogomet 21. aug 202217:32 0 komentara
REUTERS/Lisi Niesner

Ne ide baš najbolje Eintrachtu ove sezone, a tim iz Frankfrta nije slavio ni protiv Kolna na domaćem terenu, odigrao je samo 1:1.

Eintracht je imao prednost protiv Kolna sve do 82. minuta, ali je tada gost izjednačio. Zahvatio je volej na 18 metera od gola nakon loše intervencije odbrane domaćih Tilman, golman Trapp je bio nemoćan.

Ali, nekoliko minuta kasnije konsultovana je VAR tehnologija, s obzirom da je jedan igrač Kolna bio u ofsajdu, sudije su razmatrale da li je uticao na golmana Eintrachta. I nakon dužeg vijećanja odlučile su da priznaju pogodak. Čini se da je on mogao da bude i poništen.

Prethodno, mreže su mirovale sve do 72. minuta. Samo tri minuta ranije šef struke Eintrachta načinio je odličnu izmjenu, na teren je poslao Japanca Kamadu, a ovaj je donio vodstvo svom timu i nadu navijačima Eintrachta da može do prvijenca u Bundesligi ove sezone.

Ipak, presudio je već opisani gol Tilmana, kojim je Koln ostao neporažen ove sezone u Bundesligi, i sa drugom gostovanja Jarčevi su donijeli veliki bod.