Đuriću poluvrijeme u remiju Salernitane i Spezije

Nogomet 07. feb 202222:57 > 23:15 0 komentara
Salernitana

Fudbaleri Salernitane upisali su tek 11. bod nakon 24 kola italijanske Serie A u remiju protiv Spezije, a nekadašnji reprezentativac BiH Milan Đurić odigrao je drugo poluvrijeme.

Tim iz Salerna glavni je kandidat za ispadnje u Seriu B ove sezone, jer im 14 kola prije kraja prva ekipa koja je iznad zone ispadanja Cagliari na 17. poziciji bježi devet bodova.

Iako su večeras izabranici Stefaa Colantuona dva pita vodili ipak su ostali bez pobjede na stadionu Arechi. Domaći su došli u vodstvo preko Simonea Verdija nakon svega tri minute igre. Devet minuta kasnije poravnanje Speziji donosi albanski reprezentativac Rey Manaj.

Već u 16. minuti viđen je i treći pogodak. Verdi po drugi put na meču matira Provedela. Doskorašnji napadač Torina imao je sjajan debi sa dva gola u dresu Salernitane.

Konačnih 2-2 u 30. minuti susreta postavlja svojim petim golom sezone Daniele Verde iz penala.

Milan Đurić u igru je ušao početkom drugog poluvremena kada je zamijenio Lysa Mousseta.

Salernitana je i dalje “zabetonirana” za posljednjem mjestu sa svega 11 bodova u 23 utakmice. Spezija je 15. na tabeli sa 26 i ima niz od 4 utakmice bez poraza.

Narednolo kolo 13. februara Salerniatana ide na gostovanje Genoi, a Spezija dan kasnije dočekuje Fiorentinu.