Domaćin startovao pobjedom na Kupu Afričkih Nacija (VIDEO)

Nogomet 09. jan 202219:36 > 19:38 0 komentara
REUTERS/Thaier Al-Sudani

Fudbaleri domaćina turnira Kameruna pobedili su selekciju Burkine Faso sa 2:1 na otvaranju 33. Afričkog kupa nacija.

Počelo je svečano i završilo se svečano, ali je između toga bilo dramatično za domaću selekciju.

Prvi gol na Afričkom kupu nacija postigli su fudbaleri Burkine Faso. Igrao se 24. minut, gosti su nekoliko puta ozbiljno zapretili golmanu Onani, koji je loše procijenio let lopte nakon centaršuta Bertrana Traorea što je iskoristio Sangare i zakucao loptu u mrežu – 0:1.

Kamerun je do preokreta došao penalima. Prvi jedanaesterac je alžirski arbitar Mustafa Gorbal dosudio nakon konsultovanja VAR-a. Kapiten gostiju Traore neoprezno je faulirao Anguisu, a kapiten domaće selekcije Vensan Abubakar rutinski realizovao najstrožu kaznu.

Bilo je to u 40. minutu, da bi u posljednjim trenucima prvog poluvremena sudija još jednom pokazao na bijelu tačku za domaći tim. Ovog puta je faul koji je skrivio Dajo nad Nuhu Tolom bio još očigledniji. Ponovo je loptu uzeo Vensan Abubakar i opet je prevario golmana Kofua – 2:1.

U drugom poluvremenu nije bilo toliko uzbuđenja.

Kamerun je pola sata pre kraja utakmice poveo sa 3.1, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda nakon nove intervencije iz VAR sobe.

Korona protiv Burkine Faso

Do kraja meča se rezultat nije menjao i Kamerun je kao domaćin takmičenja startovao teško ostvarenom pobjedom od 2:1. Treb dodati da je selektor Burkine Faso Kamou Malo imao velikih problema da sastavi najbolji tim jer je uoči meča pet fudbalera imalo pozitivan test na koronavirus.

U drugoj utakmici A grupe od 20 časova igraju Etiopija i Zelenortska ostrva uz direktan prenos na SK1.

U drugom kolu u utorak 13. januara sastaju se Kamerun – Etiopija (17h) i Zelenortska ostrva – Burkina Faso (20h). Sve mečeve sa Kupa Afričkih nacija moći ćete da gledate u diretnom prijenosu na kanalima Sport Kluba.