Dva gola Vlahovića za pobjedu “Stare Dame” u Empoliju

Nogomet 26. feb 202221:03 0 komentara
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Fudbaleri Juventusa pobijedili su Empoli na gostovanju sa 3:2 u 27. kolu Serije A, uz dva gola Dušana Vlahovića, koji se sa ukupno 20 pogodaka osamio na čelu liste strijelaca italijanskog prvenstva.

Pošto je zatresao mrežu protiv Villareala u Ligi šampiona prije nekoliko dana, Vlahović je golgetersku seriju nastavio i u domaćem šampionatu još jednom dokazavši kakvo je pojačanje za “Staru Damu”.

Sofa Score

Moise Kean je donio Juventusu prednost u 32. minutu, zatim je Szymon Zurkowski u 40. poravnao rezultat, prije nego što je na scenu stupio Dušan Vlahović.

U 45+2. je Vlahović je prihvatio pas Juana Cuadrada u šesnaestercu, sjajnom fintom prevario defanzivca i golmana protivničkog tima i zatim poslao loptu u mrežu za novo vodstvo Bianconera.

Na drugi pogodak sačekao je do 66. minuta. Alvaro Morata ga je proigrao u kontri, uslijedio je prijem lijevom i „bockanje“ lopte slabijom desnom nogom preko golmana Empolija.

Četiri gola Vlahovića u prvih pet mečeva za Juventus i trenutni status kralja strijelaca u Seriji A. Ćiro Immobile mu gleda u leđa sa jednim manje.

Empoli se ni poslije tog pogotka nije predavao. Do kraja utakmice je sve vreme pritiskao favorizovanog protivnika, uspio preko Andree La Mantije da smanji zaostatak u 76. i unese dramu u završnicu, ali bodovi ipak odlaze u Torino.

Tim Massimilijana Allegrija na četvrtom mjestu ima 50 bodova, šest više od petoplasirane Atalante, uz dva meča više. Empoli je 13. sa 31 poenom.