Dva remija u Seriji A

Nogomet 04. jan 202316:55 0 komentara
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Nastavljeno je takmičenje u Seriji prvim kolom u 2023. Atalanta ponovo nije uspjela da pobijedi, ali je makar prekinula seriju poraza sa kojom je završila 2022. pošto je u gostima protiv Spezije odigrala neriješeno 2:2.

Atalanta za pobjedu ne zna od kraja oktobra i nadali su se u Bergamu da bi 2023. mogli da počnu sa tri boda. Ipak, kako se situacija razvijala na kraju mogu biti zadovoljni i bodom.

Loša forma sa kraja godine kada su zabilježena tri vezana poraza, nastavljena je i u prvom poluvremenu duela u Speziji. Gyasi u osmom i Nzola u 31. minuti doveli su domaćina do vodstva 2:0.

U 60. minutu Spezija je postigla gol za 3:0, a strijelac je bio Ampadu. Ipak, poslije pregledavanja VAR tehnologije gol je poništen zbog ofsajda i ostalo je 2:0. Ta prednost bila je na snazi sve do 77. minuti, kada je Hojlund uspio da prepolovi zaostatak Boginje. A onda je heroj ekipe iz Bergama ponovo bio Mario Pašalić. Reprezentativac Hrvatske ušao je u igru u 57. minuti, a u trećoj minuti nadoknade donio je zlata vrijedan bod.

Pobjednika nije bilo ni u Torinu. Verona je povela u 45. minuti poslije balkanske kombinacije Lazović je bio asistent, a Đurić strijelac. Bod Bikovima donio je Miranchuk u 64. minuti. Za Torino još su igrali Vanja Milinković-Savić, Nemanja Radonjić, Nikola Vlašić, dok je za Veronu meč odigrao pored Đurića i Lazovića i Ivan Ilić.