Džeko asistent u velikom preokretu Intera za nastavak šampionske trke sa Milanom

Nogomet 06. maj 202220:43 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Intera savladali su u uvodnom susretu 36. kola talijanske Serije A na Giuseppe Meazzi ekipu Empolija rezultatom 4:2. Džeko je bio asistent jednog od pogodaka.

Ipak, nije sve tako sjajno počelo za ekipu Simonea Inzaghija, a Empoli je vodio već od pete minute. Zurkowski je proigrao igrača Intera na pozajmici u Empoliju Andreu Pinamontija koji pogađa mrežu Samira Handanovića.

Pet minuta kasnije Zurkowski sjajnim golom udvostručava prednost gostiju, ali je njegov gol nakojn asistencije VAR-a poništen zbog ofsajda.

Empoli je međutim ipak stigao do drugog gola. Igrala se 28. minuta kada je Fiamozzi uposlio Asllanija, a Albanac matirao golmana Nerazzura.

Inter je u većem dijelu prvog poluvremena bio nemoćan, ali su ipak u 40. minuti stigli do prvog gola. Romagnoli je nakon gužve nespretno reagovao i poslao loptu u vlastitu mrežu.

Pet minuta kasnije i poravnanje. Calhanoglu proigrava Martineza, a Argentinac matira Vicaria. Bio je to i rezultat prvog dijela.

U drugom je Inter nastavio sa silovitim napadima, a nagrada je stigla u 64. minuti. Bajrami je u želji da raščisti opasnost loptu vratio do Martineza koji silovitim udarcem matira po drugi put golmana gostiju.

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko je u igru ušao u 70. minuti kada je zamijenio upravo Martineza. Imao je Dijamant veliku priliku u sudijskoj nadoknati. Sve je sam uradio, namjestio se, šutirao, ali je lopta završila na stativi gola Empolija.

Konačan rezultat postavio je Alexis Sanchez u četvrtoj minuti sudijske nadoknade. Džeko se poigrao sa odbranom Empolija, odigrao za Sancheza koji nije imao mnogo problema da pogodi mrežu.

Inter je tako upisao velika tri boda i preuzeo, barem za kratko, vodeću poziciju od gradskog rivala Milana. Sada Nerazzuri imaju 78 bodova i bod više u odnosu na drugoplasirani Milan koji u nedjelju gostuje Veroni.