Džeko i Inter savladali Cremonese, Dybala plesao u Rimu

Nogomet 30. aug 202222:39 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Intera i Rome upisali su uvjerljive pobjede u 4. kolu Serije A. Inter je sa 3:1 bio bolji od Cremonesea, dok je Roma sa 3:0 deklasirala Cremonese.

Krenula je ekipa Intera dosta ofanzivno od samog starta susreta, a do prednosti stižu u 12. minuti. Correa se sjajno snašao i matirao protivničkog golmana.

Prednost Nerazzura udvostručena je u 38. minuti. Calhanoglu je dodao do Barelle, a veznjak Intera sjajno pogodio.

Na treći gol Intera čekalo se do 76. minute susreta. Martinez je nakon asistencije Barelle pobjegao odbrani Cremonesea i matirao golmana Radua.

Sve što je uspio učiniti gostujući tim jeste fenomenalan pogodak Davida Okerekea iz 90. minute.

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko odigrao je cijeli meč za Inter, a propustio je dvije veoma dobre prilike.

Inter je upisao treću pobjedu u novoj sezoni i sada zauzima drugu poziciju na tabeli sa 9 bodova, dok je Cremonese 19. bez bodova.

U drugom susretu odigranom u istom terminu Roma je sa 3:0 savladala Monzu.

Poveo je tim Josea Mourinha već u 18. minuti, a strijelac za je nakon asistencije Abrahama bio Paulo Dybala.

REUTERS/Massimo Pinca

Isti igrač pogodio je u 32. minuti na sjajan način, a konačan rezultat postavio je Roger Ibanez u 61.

Roma je nakon ove pobjede lider na tabeli Serije A i sada ima 10 bodova, dok je Monza posljednjeplasirana bez bodova.