Džeko i Inter se plasirali u finale Kupa Italije nakon pobjede nad Milanom

Nogomet 19. apr 202223:00 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Intera deklasirali su u revanš susretu polufinala Kupa Italije ekipu Milana sa 3:0.

Martinez je doveo Inter u prednost već u četvrtoj minuti. Iskoristio je Argentinac neopreznost u odbrani Milana i pogodio nakon asistencije Darmiana.

Milan je potom zaigrao mnogo bolje, propustio nekoliko veoma dobrih prilika, a promašaje je kaznio Martinez. Pobjegao je odbrani Milana napadač Nerazzura i pogodio rutinski mrežu Maignana.

Rossoneri su u drugom poluvremenu krenuli još agresivnije, postigli i gol preko Benacera u 66. minuti. Alžirac je pogodio fenomenalno, ali je njegov gol nakon asistencije VAR-a poništen zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao Kalulu i koji je prema mišljenju sudija ometao Handanovića.

Pobjedu Intera i plasman u finale ovjerio je Robin Gosens u 82. minuti nakon asistencije Brozovića.

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko u igru je ušao u 70. minuti kada je zamijenio Martineza. Rade Krunić je u igru za Milan ušao u 73. minuti.