Džeko produžio ozbiljnu golgetersku krizu, remi Juvea i Intera u ludoj završnici

Nogomet 04. apr 202322:55 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

Fudbaleri Juventusa i Intera remizirali su Inter 1:1 u prvoj utakmici polufinala Coppa Italije.

Nije se dugo čekalo na prvu pravu priliku na meču. Vlahović je na isteku četvrte minute, lijepo odložio loptu Di Mariji. Argentinac je nakon toga krenuo u solo prodor i izgradio sebi priliku, šutirao, ali Handanović na mjestu i vrhovima prstiju brani udarac fudbalera Juventusa.

Nedugo zatim pokušao je da distance i Danilo, ali bio je neprecizan.

Odgovorili su Nerazzurri preko Lautara Martineza u 10. minuti meča, ali njegov udarac glavom, otišao je preko gola Mattije Perina.

Novu priliku za ekipu Simonea Inzaghija imao je Federico Dimarco iz slobodnog udarca, odlično je šutirao da distance, ali Perin još jednom na pravom mjestu i interveniše.

Pet minuta kasnije, Edin Džeko našao se u dobroj poziciji na šesnaest metara, prethodno se lijepo riješio čuvara odbrane Juventusa, ali bh. reprezentativac nije uspio ozbiljnije zaprijetiti udarcem raspoloženom Perinu.

Nastavili su gosti iz Milana da opsjedaju gol Juventusa. Džeko se lijepo zagradio u kaznenom prostoru, poslao povratnu loptu za Mkhitaryana, koji je proslijeđuje do Brozovića na vrh šesnaesterca, ali hrvatski reprezentativac iz dobre pozicije šutira direktno u golmana domaćih.

Još jednu šansu nakon kornera Inter propustio je Dimarco, šutirao je glavom preko gola ekipe Massimillijana Allergija.

Drugo poluvrijeme otvorio je velikom šansom Dušan Vlahović, koji nije iskoristio dobar centaršut saigrača, kada se našao u petercu Intera i poslao loptu preko gola.

Sljedeću dobru priliku za milanski tim, imao je Mkhitaryan, ali se nakon jednog odbijanca spetljao i njegov udarac je završio pored gola Perina.

Edin Džeko igru je napustio u 68. minuti, kada ga je zamijenio Romelu Lukaku.

Džeko se nalazi u ozbiljnoj golgeterskoj krizi, čak posljednjih 15 utakmica ne zna za pogodak. Dakle, tačno dva mjeseca i 16 dana, 37-godišnjak nije uspio pronaći put do mreže protivničkih golmana, a to je posljednji put učinio u pobjedi ekipa Simonea Inzaghija 3:0 u Superkupu Italije 18. januara 2023. godine.

Bh. Dijamant nije postigao gol u posljednjih 9 utakmica Serije A, zatim na još po dvije utakmice Kupa Italije i Lige prvaka, te jednu reprezentacije BiH.

Vodeći gol za Juventus postigao je Juan Cuadrado, sedam minuta prije kraja regularnih 90. Gol Kolumbijaca pronađite OVDJE.

Defanzivac Juventusa Bremer napravio veliku glupost u posljednjim sekundama utakmice. Igrao rukom u svom kaznenom prostoru, iako oko njega nije bilo igrača protivničke ekipe i bilo je potrebno samo da „očisti“ loptu da bi sudija svirao kraj.

Davide Massa dosudio je penal poslije VAR provjere za Inter, a siguran relizator bio je Lukaku. Gol napadača Intera pogledajte na OVOM linku.

Nakon što je postigao gol, belgijski napadač se verbalno sukobio sa navijačima Juventusa koji su bili iza mreže, a i njegova proslava je bila provocirajuća. Nakon toga mu je sudac pokazao drugi žuti karton.

Revanš meč na rasporedu je za 26. aprila, na stadionu Gisuseppe Meazza.

Cremonose i Fiorentine igraju prvi meč sutra od 21 sat u drugom polufinalu.