Egzibicija u Rimu: Lazio napunio mrežu Spezije

Nogomet 02. okt 202214:30 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Lazia savladali su u Rimu tim Spezie sa 4:0 u prvoj utakmici nedjeljnog programa osmog kola Serije A.

Nebeskoplavi su zasluženo osvojili bodove na Olmpiku, a mogli su da ostvare i još ubjedljiviju pobjedu.

Kapiten Ciro Immobile oboren je u šesnestercu protivnika na samom početku meča, ali nije bio precizan u izvođenju najstrožije kazne, loptu je poslao iznad prečke.

To nije omelo igrače Lazija. Poveli su u 12. minutu pogotkom Matije Zaccagnija nakon duplog pasa sa Brazilcem Felipeom Andersonom. U 24. minutu već je bilo 2:0, efektan pogodak udarcem sa ivice 16 metara postigao je defanzivac Alessio Romagnoli.

U 37. minutu moglo je da bude 3:0, ali je udarac glavom Sergeja Milinkovića Savića završio na prečki.

Ono što srpskom reprezentativcu nije uspjelo u prvom, jeste u drugom poluvremenu. Igrao se 61. minut kada su nebeskoplavi odigrali vjerovatno najljepšu akciju na meču: Luis Alberto je pronašao na krilu Immobilea, on je dodao loptu do strelca vodećeg gola Zakanjija, koji je odmah prosledio do Sergeja Milinkovića Savića, a srpski as je iz prve zatresao mrežu poljskog golmana Dragovskog.

Sergej je u sudijskoj nadoknadi vremena postigao još jedan pogodak, a nakon VAR provjere bio je to gol za konačnih 4:0!

Ovom pobjedom Lazio je došao do druge pozicije na tabeli Serije A sa 17 bodova, koliko imaju i Atalanta (sa utakmicom manje) i šampion Milan.

U narednom kolu Lazio gostuje Fiorentini, a Spezija ekipi Monze.