El Clasico: Barcelona ponizila Real u Madridu (VIDEO)

Nogomet 20. mar 202222:52 > 23:00 3 komentara
REUTERS/Susana Vera

Fubaleri Barcelone "razbili" su Real Madrid u El Clasicu sa ubjedljivih 4:0. Barca je tako upisala 97. pobjedu u međusobim ligaškim utakmicama, dok Real ima 100. Bila je ovo prva pobjeda Katalonaca nad najljućim protivnikom poslije više od tri godine.

Barcelona je u 12. minuti imala dvije fenomenalne prilike, a Courtois dvije nestvarne odbrane. Najprije je Torres prošao po lijevoj strani, dodao do Aubameyanga koji je ostao sam, ali je šutirao očajno u Belgijanca, da bi nakon toga na odbijenu loptu naletio Dembele, ali je i njegov udarac zaustavio golman Reala.

Vinicius je uzvratio odmah u narednom napadu. Ponovo se lako oslobodio Arauja, šutirao, ali je njegov udarac zaustavio Ter Stegen.

Ferran Torres sjajno je šutirao u 18. minuti i gađao gornji lijevi ugao gola Courtoisa, ali je zamalo bio neprecizan i lopta je otišla pored lijeve stative.

Povela je Barca u 29. minuti. Ousmane Dembele je sjajno probio po desnoj strani, uputio sjajan centaršut tačno na glavu Aubameyanga koji matira Courtoisa. Gol možete pogledati OVDJE.

Ubrzo nakon toga Vinicius se našao sam pred Ter Stegenom, ali nije dobro šutirao. Nijemac mu je odbranio šut. Tražili su Madriđani i penal, ali i sam Vinicius je gestikulirao da nije bilo kontakta.

Igrala se 38. minuta kada iz kornera ubacuje Dembele i upisuje drugu asistenciju na meču. Najspretniji u šesnaestercu Reala bio je Araujo koji glavom pogađa za 0-2. Gol možete vidjeti OVDJE.

Fubaleri Carla Ancelottija izgledali su u tom trenutku totalno indisponirani i pauza im je itekako trebala.

Ipak novi šok uslijedilo je samo dvije minute nakon početka drugog dijela. Nakon gola Aubameyang upisuje i asistenciju. Sjajno proigrava Ferrana Torresa, a Španac rutinski matira golmana Reala, koji je morao treći put vaditi loptu iz mreže. Torresov gol pogledajte OVDJE.

Tu nisu prestali problemi za Galaktikose. Ista dva fudbalera Barcelone u nastavku su kreirali četvrti gol, samo u zamijenjenim ulogama.

Torres je ovaj put asistirao Gaboncu koji postiže drugi gol na meču. Četvrti gol Barce možete vidjeti OVDJE. Sudac Jose Munuera konsultovao je i VAR sobu zbog potencijalne ofsajd pozicije, ali sve je bilo čisto i gol nije poništen.

I u nastavku susreta na terenu je postojala samo jedna ekipa. Mogli su izabranici Xavija Hernandeza upisati i ubjedljiviju pobjedu. Dobru priliku propustio je Dembele, kada je šutirao pored gola i tako se nije uspio u 73. minuti upisati u listu strijelaca nakon dvije asistencije.

Ovo je bila prva pobjeda Barcelone protiv Reala nakon više od tri godine. Šest posljednjih mečeva Real je upisao četiri pobjede, dok su dva meča završena bez pobjednika. Posljednji put Barca je pobijedila Real 2. marta 2019. golom Ivana Rakitića na Santiago Bernabeu.

Real Madrid je i dalje prvi sa 66 bodova, devet manje od druge Seville. Barcelona je sada treća sa 54.