EL: Hat-trick Di Marije u pobjedi Juvea, prošli Sporting i Sevilla

Nogomet 23. feb 202320:56 0 komentara
REUTERS/Stephane Mahe

U osminu finala Lige Evrope plasirali su se Juventus, Sporting i Sevilla. Ovaj prvi termin u četvrtak je obilježio Angel di Marija koji je postigao hat-trick.

Midtjylland – Sporting 0:4

Bilo je 1:1 u prvom meču, ali je Sporting kao gost uradio sve što je trebalo i eliminisao je Midtjylland iz Lige Evrope. Portugalski tim je slavio 4:0 i tako prošao dalje.

Prvo poluvreme pripalo je Sportingu koji je poveo nakon 20 minuta igre golom defanzivca Coatesa, a dodatni problemi za Midtjylland  došli su u 38. minutu kada su domaći ostali sa igračem manje. U minut i po je Paulinho dobio dva žuta kartona i ostavio saigrače na cjedilu.

Nakon samo pet minuta igre u drugom poluremenu, Pedro Goncalves pogađa za 2:0 za goste, a zatim mrežu drugi put na meču trese i u 77. minutu.

I kao da svi problemi koji su zadesili domaće nisu bili dovoljni, u 85. minutu autogol Gartenmanna za 0:4.

Ritzau Scanpix via REUTERS ATTENTION EDITORS

Nantes – Juventus 0:3

Nantes je na gostovanju Juventusu izborio remi 1:1, ali je ekipa iz Torina sve nadoknadila uz hat-trick Angela di Marije.

Juventus je na poluvrijeme odnio dva gola prednosti uz sjajnu partiju Di Marije. Argentinac je donio svom timu prednost u petom minutu, a drugi gol je dao iz penala u 20. minutu meča nakon što je zbog igranja rukom crveni karton dobio Pallois.

Nastavio je Di Marija da teroriše goste i u drugom poluvremenu pa je treći gol na meču dao u 78. minutu uz asistenciju Dušana Vlahovića koji je u igru ušao u 64. minutu.

PSV – Sevilla 2:0

Sevilla je prošla dalje uprkos porazu od PSV koji je slavio 2:0, što je bilo nedovoljno jer je Sevilja slavila 3:0 u prvom meču.

U Eindhovenu je igran jedini meč u ovom terminu na kome u prvom poluvremenu nije bilo golova.

Čekalo se na pogodak do 77. minuta, a onda u manje od tri minuta Luuk de Jong dva puta trese mrežu Seville – u 77. i 80. minutu. Međutim, drugi gol je nakon VAR intervencije poništen zbog ofsajda.

Konačan rezultat postavljen je u petom minutu nadokande, strijelac za domaće bio je Silva.