EL: United lako dalje, Sevilla prošla i pored poraza, Vlahović pogodio za Juve

Nogomet 16. mar 202320:57 0 komentara
REUTERS/Marcelo Del Pozo

Manchester United rutinski u Španiji odbranio prednost sa Old Trafforda protiv Betisa, Sevilla poražena od Fenerbahčea, ali prošla dalje.

Manchester United je imao veliku prednost iz prvog meča, s obzirom na to da je na Old Traffordu slavio sa čak 4:1. U Španiji nije bilo mnogo dilema oko toga ko će u četvrtfinale, učinila je to Erika Ten Haga bez ikakvih problema.

Čak je United i u revanš meču, na kojem je pravdu dijelio arbitar iz Srbije Srđan Jovanović, ostvario pobjedu, do nje je došao golom Marcusa Rashforda u 56. minutu – 1:0.

Fenerbahče je imao dva gola zaostatka iz Seville , ispostavilo se da je ta prednost španskog tima bila nenadoknadiva. Doduše, jedan gol su Turci postigli u finišu prvog poluvremena, u 41. minutu Valencija je realizovao jedanaesterac.

Ni 10 minuta sudijske nadoknade nisu pomogla turskom sastavu da izbori produžetak. Šesterostruki osvajači Evropa lige prošli su dalje.

REUTERS/Murad Sezer

Juventusu ne cvetaju ruže u Seriji A, zbog skandala sa lažiranim isplatama Staroj dami je oduzeto 15 bodova, u međuvremenu ekipa je eliminisana iz Lige šampiona i preselila se u Ligu Evrope.

I upravo je to takmičenje u kojem će Juventus pokušati da dođe do trofeja i plasmana u Ligu šampiona naredne sezone. Na tom putu, ekipa iz Torina je najprije eliminisala francuski Nantes, a sada i nemački Freiburg.

Slavio je Juventus u oba duela, u Torinu sa 1:0, u gostima su bili još ubjedljiviji – 2:0. Bili su Italijani daleko bolji rival u prvom poluvremenu, a ključni detalj dogodio se u 44. minutu, kad je Gulde skrivio jedanaesterac, ujedno dobio i drugi žuti karton.

Uz malo sreće, najstrožu kaznu realizovao je Dušan Vlahović. U finišu susreta, u petom minutu nadoknade, konačan rezultat postavio je Chiesa na dodavanje Rabiota.

REUTERS/Kai Pfaffenbach

Feyenoord je u Roterdamu do nogu potukao Shakhtar – 7:1. Očekivao se jači otpor ukrajinskog tima, ali je sve bilo riješeno već u prvom poluvremenu, kad su Holanđani stekli tri gola viška. Prvi je postigao Gimenez u devetom minutu, naredna dva Kokču, koji je pogađao u 24. i 38, drugi put sa bijele tačke.

Nisu se domaći na tome zaustavili, bili su još ubjedljiviji u drugom poluvremenu, kad su redom pogađali Idrissi u 49. i 60, Jahanbakhsh u 64. i Danilo u 67. minutu. Počasni pogodak za ukrajinski tim postigao je Kelsy u finišu susreta.