Empoli prekinuo pobjednički niz Monze

Nogomet 15. okt 202218:07 0 komentara
Empoli FC

U prvom susretu 10. kola talijanske Serie A nogometaši Empolija su pred svojim navijačima pobijedili Monzu 1:0 i tako ostvarili tek drugu pobjedu ove sezone.

Jedini pogodak Empoli je postigao u 11. minuti, a strijelac je bio Švicarac Nicolas Haas. Inače, tokom prvog poluvremena bolja je bila Monza, ali gostima je u svemu nedostajala kvalitetna završnica. U nastavku se utakmica posve otvorila, prijetile su obje ekipe, ali mreže su ostale netaknute do kraja.

Ovom pobjedom Empoli je prekinuo pobjednički niz Monze koja je prije ovog gostovanja dobila tri utakmice u nizu bez primljenog gola (Juventus 1:0, Sampdoria 3:0 i Spezia 2:0). Empoli je sada deseti na ljestvici, dok je Monza na 13. mjestu.

U nedjelju dvoboje 10. kola igraju Inter – Salernitana, Lazio – Udinese, Spezia – Cremonese, Napoli – Bologna i Verona – Milan, dok se u ponedjeljak sastaju Sampdoria – Roma i Lecce – Fiorentina.