Empoli šokirao Lazio u Rimu: Od 2:0 do boda

Nogomet 08. jan 202317:15 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

Lazio ni u drugom ovogodišnjem susretu u Seriji A nije uspio da dođe do pobjede. Protiv Empolija u Rimu nebesko-plavi odigrali su samo 2:2. Pobjednika nije bilo ni u susretu između Spezije i Leccea, a tamo nije bilo ni golova.

Ekipa Maurizija Sarrija od nastavka takmičenja poslije mundijalske pauze, pokazuje da nije u stanju da sačuva vodstvo. Protiv Leccea imala je minimalnu prednost pa je poražena, a sada joj ni dva gola viška nisu bila dovoljna za tri boda.

Već u drugom minutu Felipe Anderson doveo je Lazijale u vodstvo. Na 2:0 povisio je Zaccagni u 54. minutu i djelovalo je da tri boda ostaju u Rimu. Malu dramu unio je Caputo golom u 83. minutu. Međutim, pravi šok doživjeli su domaći navijači u četvrtom minutu nadoknade, kada je Razvan Marin zatresao mrežu i donio veliki bod Empoliju.

Važan bod u borbi za opstanak izvukao je Lecce u gostima protiv direktnog konkurenta Spezije, odigravši 0:0.