Eurogol nove zvijezde Napolija, “nula” Empolija i Fiorentine (VIDEO)

Nogomet 21. aug 202220:44 0 komentara
Alberto PIZZOLI / AFP

Fudbaleri Napolija ostvarili su ubjedljivu pobjedu i u drugom kolu Serije A, a publika na stadionu "Diego Armando Maradona" imali su priliku da uživaju u majstorijama svog novog miljenika.

Ekipa iz Napulja je poslije trijumfa na gostovanju Veroni (5:2) u prvom duelu u novoj sezoni pred svojim navijačima savladala debitanta u elitnoj diviziji, ekipu Monze 4:0 uz sjajno izdanje Gruzijca Khviche Kvaratskhelie.

Dvadesetjednogodišnjak je ovog ljeta iz Dinama iz Batumija došao na Apeninsko poluostrvo u transferu vrijednom 10 miliona eura, a publiku na noge podigao je u 35. minutu spektakularnim pogotkom sa više od 25 metara.

Ekipa Luciana Spalettija je u nadoknadi prvog poluvremena preko Victora Osimhena duplirala vođstvo, a Kvaratskhelija je u 62. minutu povisio na 3:0. To mu je bio treći gol u sezoni i trenutno je prvi strijelac Serije A.

Talentovani napadač je do početka rata u Ukrajini bio član Rubina iz Kazana, ali je iskoristio mogućnost da napusti klub iz Tatarstana i sezonu je završio u Gruziji.

Konačan rezultat postavio je Korejac Kim Min Jae, ljetošnje pojačanje iz Fenerbahcea, u sudijskoj nadoknadi.

Napoli ima maksimalan učinak poslije dva kola, dok je Monza bez bodova.

Empoli i Fiorentina odigrali su bez golova iako je domaći tim od 67. minuta igrao bez isključenog Sebastijana Luperta.

“Ljubučasti“ su imali nešto više od igre, ali mreže su mirovale.

Trener domaćih Paolo Zaneti u desetom minutu nadoknade dobio je crveni karton.

Empoli je osvojio prvi bod, dok ekipa iz Firence, koja narednog vikenda dočekuje Napoli, ima četiri.