Evertonu servirana osveta: Arsenal na +5

Nogomet 01. mar 202322:55 0 komentara
Reuters/Peter Cziborra

Lider Premier lige, Arsenal savladao je na Emiratesu Everton 4:0 u zaostalom susretu sedmog kola prvenstva Engleske i učvrstio vodeću poziciju na tabeli.

Ne posustaju Tobdžije. Nisu mnogo čekale da se revanširaju Evertonu, koji ih je pobijedio na Goodisonu na trenerskom debiju Seana Dychea. Sada su Tobdžije ipak potvrdile da su bolji tim i otišle na pet bodova razlike u odnosu na aktuelnog šampiona Manchester City i čak 11 u odnosu na Manchester United.

Nije Arsenal bio naročito opasan tokom većeg dijela prvog poluvremena. Ali je zato za posljednjih pet minuta tog dijela sve nadoknadio. U 40. minutu sjajno je Zinčenko uposlio Bukaya Saku, koji je jakim i preciznim udarcem desnom nogom pogodio bliži ugao gola Jordana Pickforda. Samo pet minuta kasnije, nevjerovatan pad koncentracije Idrissa Gueyea, koji je nonšalantno gledao loptu. Sa leđa mu je prišao Saka, izbio ju je naprijed do Martinellija, koji je postigao novi gol, treći u isto toliko utakmica.

Jasno je tada bilo da će bodovi ostati na Emiratesu, a u drugom dijelu Arsenal se odlučio da stane na loptu. Ipak, i u toj situaciji pravio je šanse, a u 71. minutu kreirao je sjajnu akciju. Trossard je na tacni poslužio Martina Odegaarda, koji je postigao deveti gol ove sezone u Premier ligi za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je drugim golom Gabriel Martinelli, koga je na tacni uposlio Nketiah u 80. minutu.