FA Cup: Chelsea uz dosta muke savladao drugoligaša, dalje ide i Southampton

Nogomet 02. mar 202222:28 > 22:32 0 komentara

Fudbaleri Chelseaja savladali su u 1/8 finala engleskog FA Cupa ekipu Luton Towna sa 3:2.

Poveo je drugoligaš iznenađujuće već u drugoj minuti susreta. Berry je proigrao Burkea koji pogađa za veliku erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Preokret Plavcima donio je Saul Niguez u 27. minuti nakon proigravanja Tima Wernera.

Ipak, novo vodstvo Lutonu donosi Cornick u 40. minuti. Mendes je proigrao Engleza koji pogađa za novo slavlje domaćih navijača.

Chelsea do preokreta ipak stiže u drugom poluvremenu i to za samo 10 minuta. Werner je u 68. minuti pogodio za 2:2, da bi konačan rezultat u 78. minuti i veliku pobjedu Chelseaju donio Romelu Lukaku. Belgijancu je asistirao Werner kojem je ovo bila druga asistencija večeras.

Kombinovani Southampton siguran protiv West Hama

Ekipa Southamptona je sa 3:1 bila bolja od West Ham Uniteda koji je na St Marries stigao u veoma jakom sastavu.

Domaći tim je do prednosti stigao u 31. minuti preko Perrauda koji je pogodio na fenomenalan način, a to je bio i jedini pogodak u prvom dijelu.

REUTERS/Tony Obrien

West Ham je do poravnanja stigao u 60. minuti preko Antonia. Prethodno je Caballero napravio veliku grešku.

Devet minuta kasnije Dawson pravi penal, a siguran izvođač najstrožije kazne bio je James Ward-Prowse.

Konačan rezultat postavio je Armando Broja u petoj minuti sudijaske nadoknade.