FA Cup: Fulham preživio, Perraud junak Southamptona

Nogomet 28. jan 202318:24 0 komentara
REUTERS/Tony Obrien

Odigrano je još sedam utakmica četvrte runde FA kupa. Prolaz u narednu rundu obezbijedili su samo Southampton i Bristol City, dok je pet utakmica završeno neriješeno, pa će biti ponovljene.

Kakva drama na Craven Cottageu. Marko Silva odlučio je da odmori neke starter, među njima i Aleksandra Mitrovića. Ali vjerovano neće biti zadovoljan činjenicom da će njegova ekipa ponovo morati na teren u četvrtoj rundi najstarijeg fudbalskog takmičenja, pošto je odigrala na svom terenu 1:1 sa Sunderlandom.

REUTERS/David Klein

Mada, ako se gleda isključivo rezultat, Fulham može da bude i zadovoljan. Sunderland je definitivno imao bolje prilike. Imao je vodstvo od šestog minuta kada je Clark bio strijelac. A na kraju mu je kod 1:1 u nadoknadi vremena poništen gol, opravdano zbog ofsajda. Prije toga izjednačenje je donio Cairney u 61. minutu. Imao je Mitrović šansu neposredno pred pogodak Sunderlanda.

FA kup: Pobjede Leedsa i Leicestera

Mrežu Fulhama zatresao je 15-godišnji Christopher Rigg, ali je jako kratko bio junak Crnih mačaka. Na kraju 1:1 i moraće da se ponovi utakmica, ovog puta u Sunderlandu.

Utakmice koje će morati da se ponove su Blackburn– Birmingham (2:2), Ipswich– Burnley (0:0), Luton – Grimsby (2:2) i Shieffiled Wednesday  – Fleetwood (1:1). Prolaz dalje obezbijedili su samo Bristol City , koji je savladao WBA 3:0 i Southampton.

Sveci su na svom terenu savladali Blackpool 2:1 a oba gola postigao je rezervisa Roman Perraud u 22. i 62. minutu. Gol za Blackpool djelo je Patina u 67. minutu.