FA Cup: Liverpool i Tottenham gubili pa preokrenuli protiv trećeligaša

Nogomet 09. jan 202217:04 > 17:08 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Devet mečeva FA Cupa na rasporedu je danas širom Otoka. Plasman u narednu fazu najstarijeg fudbalskog takmičenja na svijetu izborili su Luton, Liverpool, Stoke, West Ham,Wolverhampton, Norwich i Tottenham.

Daniel Udoh  napadač Shrewsburya šokirao je Anfield kada je trećeligaša doveo u vodstvo u 27. minuti utakmice. Ipak gosti nisu izdržali napade Redsa u nastavku i nakon sedam minuta uslijedilo je poravnanje. U strijelce se upisao na veliko oduševljenje navijača domaćih Kaide Gordon, sedamnaestogodišnjak je postigao prvi gol za Liverpool. Fabinho je iz penala u završnici prvog poluvremena kreirao potpuni preokret Liverpoolu. U 64. minuti Firmino je ušao u igru a samo 14 minuta mu je bilo dovoljno da postigne i gol. Konačnih 4-1 u sudijskoj nadoknadi utakmice postavio je drugim golom na meču Fabinho.

Tottenham se mučio do posljednjih 15 minuta protiv niželigaša Morecambea. Tim iz trećeg ranga fudbala u Engleskoj poveo je preko Anthonya O'Connora. Ekipa Antonia Contea lomila je trečeligaša sve do završnih 16 minuta. Pijetlovi su onda od 74. do 88. minute postigli tri gola. Pogađali su Winks, Moura i Kane.

Mario Vrančić odigrao je posljednjih 20 minuta utakmice u pobjedi i prolazu Stokea protiv Leytona. West Ham je golovima Lanzinija i Bowena prošao Leeds United. Gol Rashice u 80. minutu odveo Norwich dalje u Londonu portiv Charltona. Dva gola Podencea i Semeda također su bili dovoljni za siguran trijumf Wolvesa kući nad Sheffield Unitedom.