FA Cup: Šumari razbili Leicester i napravili senzaciju! (VIDEO)

Nogomet 06. feb 202219:09 0 komentara
REUTERS/Craig Brough

Nottingham Forrest će se u sljedećoj rundi najstarijeg fudbalskog takmičenja na svijetu sastati sa Huddersfieldom, koji je eliminisao Barnsley 1:0. Forrest je trenutno osmi u Championshipu, a Huddersfield peti sa pet bodova više i utakmicom više.

Domaći su poveli na „City Groundu“ u 23. minutu golom Philipa Zinckernagela, a već u sljedećem napadu bilo j 2:0. Poslije velike greške Daniela Amarteya mrežu Lisica zatresao je odlični Brennan Johnson.

Nottingham je već poslije 32 minuta vodio sa ogoromnih 3:0, a strelac je bio Joe Worrall.

Nadu gostima sa „King Power“ stadiona vratio je Kelechi Iheanacho  pogotkom u 40. minutu, međutim, Šumari su u nastavku meča sigurnom igrom uspjeli ne samo da sačuvaju prednost, već i preko Spencea i četvrti put matiraju Warda.