FA kup: Raspucani City bez većih problema prošao u narednu rundu

Nogomet 28. feb 202322:51 0 komentara
REUTERS/Hannah Mckay

Manchester City je ispunio cilj i prošao u narednu rundu FA kupu pošto je pobijedio na gostovanju Bristolu rezultatom 0:3.

City je na sjajan način počeo utakmicu, jer su već u 7. minuti stigli u vodstvo, na asistenciju Mahreza mrežu je zatresao Phil Foden.

Prijetio je City nakon gola, a najbolju šansu su imali u 41. minuti kada je Kevin De Bruyne iz izgledne pozicije promašio cijeli gol.

U drugom dijelu se na prvu ozbiljnu priliku čekalo do 70. minute kada su domaći mogli poravnati. Samuel Bell je pokušao glavom matirati Edersona, ali je lopta otišla daleko od gola. Ubrzo je uslijedila kazna. Foden je primio loptu i šutirao, a ona se odbija od defanzivca Bristola i mijenja smjer te ulazi u mrežu.

U 81. minuti je sve bilo gotovo. De Bruyne je fantastično šutirao sa vrha šesnaesterca nakon solo akcije i sjajno pogodio malu mrežicu gola domaćina.

Uz City, prolazak u narednu fazu izborio je Fulham koji je bio bolji od Leedsa, a strijelci su bili Palhinha i Solomon.