Fair-play za priču: Igrač Gaziantepa namjerno promašio penal (VIDEO)

Nogomet 23. apr 202222:47 0 komentara
Screenshot

Prvotimac Gaziantepa, Muhamet Demir, obilježio je 34.kolo turske Superlige. U posljednjim sekundama susreta sa Goztepeom napravio je potez za priču i maksimalne pohvale – namjerno je promašio jedanaesterac i duel zaključio na miroljubivih 1:1.

U devetom minutu sudijske nadoknade vremena, nakon sumnjive odluke arbitra da pokaže na bijelu tačku, Demir je prišao lopti i namjerno je poslao pored gola. Iako su uskraćeni za radost trijumfa, navijači Gaziantepa ispratili su promašaj dugotrajnim aplauzom.

Meč je zaključen rezultatom 1:1 i imao je neobično zanimljiv finiš. Gosti su poveli preko Adisa Jahovića u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Izjednačio je Figuierido, četiri minuta kasnije.

Oba tima, ipak, četiri kola prije kraja skoro da nemaju takmičarskih ambicija. Gaziantep je u mirnoj zoni, a Goztepe zakucan u grupi već viđenih ekipa u drugoligaškom rangu.