Fener opet na prvom mjestu, prate ga gradski rivali

Nogomet 27. dec 202220:13 0 komentara
Shutterstock

Fenerbahče je slavio u 16. kolu turske Superlige protiv Hatayspora 4:0 i tako se ponovo vratio na čelo tabele tog takmičenja. Galatasaray i Bašakšehir su prvi pratioci sa dva boda manje.

Nije imao previše problema Fener protiv Hataya jer je već u prvom poluvremenu postigao gol na vrijeme i to preko Norvežanina Joshue Kinga. Tek je peti put nastupio u Superligi King a dao je već treći gol u dresu Fenera.

Iza njega gol je dao i Michy Batshuayi. Bio je to njegov šesti pogodak u sezoni, a gostujući Hatay koji se inače bori za opstanak nije do kraja meča bio ni blizu da ugrozi ovo vodstvo istanbulskog velikana. Na kraju je Dursun u 86. minutu postavio rezultat na 3:0, a Gustavo Henrik je u sudijskoj nadoknadi povisio na 4:0.

Fener je ovako prekinuo niz od dva poraza koji su ga približili vječitom rivalu Galatasarayu. Galata igra svoj meč 16. kola tek za dva dana i to protiv Sivasa u gostima.