Fener se ne predaje: Nova pobjeda za san o tituli

Nogomet 29. apr 202221:58 0 komentara
REUTERS/Umit Bektas

Nastavlja Fenerbahce sa odličnim igrama. U meču 35. kola savladao je na svom terenu Gacziantep 3:2 i ostao, makar matematički, u trci za titulu.

Kada je Fener remizirao protiv suverenog lidera Trabzona djelovalo je da je sve gotovo i da je osvajanje titule Trabzona samo formalnost. Od tada je Fener vezao, zaključno sa Gaziantepom sedam trijumfa, a za to vrijeme Trabzon je ostvario tek dvije pobjede. I istanbulski velikan primakao se na -8. Jeste da samo teorija drži u životu Fener, ali kada je igrao neriješeno sa Trabzonom malo ko je vjerovao da će se pitanje šampiona prolongirati do posljednja tri kola.

Fener je protiv Gaziantepa sigurno odigrao i došao do nova tri boda. Već u petom minutu Rossi je otvorio seriju golova. Dursun je imao šansu u 57. minutu da duplira prednost, ali nije iskoristio penal. Ipak, pet minuta kasnije isti igrač donosi 2:0. Ali samo dva minuta kasnije Sagal smanjuje na 2:1.

Dileme oko pobjednika riješio je slovenački internacionalac Miha Zajc golom u 82. minutu za 3:1. A gosti su do kraja samo uspjeli da preko Maxima sa bijele tačke u sedmom minutu nadoknade dođu do počasnog gola.

U drugom meču dana Giresun je bio bolji od Adane 2:0.