Ferencvaroš prokokcako pobjedu u pet minuta: Sva tri bh. igrača upisali nastup

Nogomet 20. jul 202222:09 0 komentara
Ferencvárosi Torna Club

Ferencvaroš je iznenađujuće poražen 1:2 od slovačkog Slovana u Budimpešti u okviru 2. pretkola Lige prvaka.

Poslije prvih 45 minuta nije bilo golova, ali u posljednjih 20 minuta utakmice viđena su tri pogotoka.

Prvo je poveo prvak Mađarske preko Norvežanina Kristoffera Zachariassena, asistenciju je upisao Nguen.

Slovački predstavnik je nakon toga kreirao preokret u svega pet minuta. Guram Kashia pogađa mrežu Dibusza u 81. minuti, a samo pet minuta kasnije veliku pobjedu Slovanu pred revanš u Bratislavi donosi veznjak Tigran Barseghyan.

Bh. reprezentativci Eldar Ćivić i Adnan Kovačević odigrali su svih 90 meča, a nekadašnji Stjepan Lončar upisao je drugo poluvrijeme u redovima Ferencvaroša.

U ostalim mečevima 2. pretkola LP odigranim večeras, postignuti su sljedeći rezultati:

HJK Helsinki – Plzen 0:1

Maccabi Haifa – Olympiakos 1:1

Dynamo Kiev  – Fenerbahce 0:0

Maribor – Sheriff 0:0