Ferencvaros savladao Zvezdu, nastupili Gojak i Bešić

Nogomet 13. okt 202223:05 0 komentara
REUTERS/Bernadett Szabo

Ferencvaros se revanširao Crvenoj zvezdi za poraz u Beogradu – 2:1, Mađari se sada osamili na čelu tabele, srpski šampion u sve težoj poziciji.

Mađari su na kraju zasluženo slavili, iako nisu blistali. Poveli su u 24. minutu, kad je Zachariassen iskoristio lošu reakciju odbrane Crvene zvezde – 1:0, Norvežanin je pogodio i u Beogradu. Protraćio je olako šampion Srbije prvih 45 minuta, ispostavilo se da ih je to skupo koštalo. Protračio, s obzirom na to da u prvom poluvremenu kao da nije igrao fudbal, protiv ekipe od koje je očigledno kvalitetniji.

U drugom poluvremenu Zvezda nije imala šta da izgubi, zaigrala je mnogo hrabrije i imat će za čim da žali. Već u 46. minutu poništen je pogodak Pešića, koji je fantastično pogodio sa 17 metara, ali je prethodno igrao rukom.

Ipak, Zvezda je izjednačila preko ubjedljivo najboljeg pojedinca u svojim redovima u Budimpešti, novopečenog reprezentativca Srbije Stefana Mitrovića, koji je u 55. minutu fantastično završio kontru, Dibus je bio nemoćan – 1:1.

Ali, u Evropi se greške ne praštaju. Poslije kornera u 61. minutu sami Mmaee je olako nadskočio u tim momentima očajne Gobeljića i Rodića i glavom je poslao loptu u Borjanovu mrežu. Do kraja meča, Zvezda je bila dominantna, imala je nekoliko prilika, mnoštvo kornera, ali se rezultat nije mijenjao. Najbolju priliku propustio je Mitrović, pa će Zvezda morati da se “vadi” u posljednja dva meča u grupi.

Za domaćina su nastupila i dva reprezentativca BiH. Amer Gojak je igru napustio u 66. minuti kada ga je zamijenio Nguyen, dok je Bešić igrao do 81. minute kada je umjesto njega u igru ušao Esiti.

U drugom susretu ove grupe Trabzonspor je razbio Monaco sa 4:0.