Fiorentina savladala Atalantu za polufinale kupa, Piatek i Milenković junaci

Nogomet 10. feb 202220:24 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fiorentina se plasirala u polufinale Kupa Italije, pošto je u Bergamu slavila protiv Atalante 3:2, a junaci su bili Krzysztof Piątek i Nikola Milenković.

Suđeno je Ljubičastima da ove sezone Srbi budu junaci. Otišao je najbolji strijelac Dušan Vlahović, ali je palicu preuzeo Nikola Milenković. Bleki nije počeo utakmicu, ušao je u igru u 81. minutu kada je Fiorentina ostala sa igračem manje zbog crvenog kartona Martinesa Quarte. Bilo je u tom trenutku 2:2. A onda u četvrtom minutu nadoknade defanzivac trese mrežu. I to na fenomenalan način.

Ne kao što se očekuje glavom, već je sjevnula ljevica a lopta je završila u maloj mreži. Viola je u polufinalu, ostvarivši jednu od najvećih pobjeda u protekloj deceniji.

A kada je riječ o poziciji i isporučivanju golova Vlahović je i tu dobio adekvatnu zamenu. Čovjek koji se proslavio u Seriji A Krzysztof Piątek postigao je dva gola i svakako odlučujuće uticao da se Viola probije među četiri najbolje. Prvi gol bio je za vodstvo u devetom minutu iz penala. Atalanta je izjednačila u 30. minutu preko Zapaccoste, a prvi preoket obezijbedilo je najveće pojačanje ove zime Jeremy Boga u 56. minutu.

Ali to nije bio jedini preokret na meču. Piątek je u 71. minutu ponovo šutirao penal. Ovog puta ga je pročitao Musso, ali je Piątek reagovao na odbitak i donio izjednačenje. A novi preokret donio je Milenković na već opisan način u 94. minutu.

Fiorentina će se u polufinalu sastati sa pobjednikom meča Juventus – Sassuolo.