Firmino se golom oprostio od Anfielda, United došao na korak od LP

Nogomet 20. maj 202318:05 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Liverpoola remizirali su u 37. kolu engleske Premier lige protiv Aston Ville, rezultat je glasio 1:1.

Nakon početne inicijative Redsa i nekoliko propuštenih prilika Aston Villa je mogla doći do prednosti.

Igrala se 22. minut kada je Watkins nakon sjajne kontre pobjegao odbrani Liverpoola, Konate ga faulira, a sudija Brooks pokazao na bijelu tačku.

Watkins je preuzeo odgovornost, ali je bio veoma neprecizan. Promašio je cijeli gol sa bijele tačke.

Ipak, pet minuta kasnije novi sjajan napad Ville. Luiz je ubacio, a Jacob Ramsey matirao Alissona. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Ipak, nakon toga nastavio je Liveprool sa napadima, a do poravnanja stigli su u 55. minuti kada je pogodio Cody Gakpo. Njegov gol je ipak nešto kasnije poništen nakon reakcije iz VAR sobe.

Nastavili su Redsi sa napadima, a do poravnanja stigli su u 90. minuti kada je pogodio rezervista Firmino nakon asistencije Mohameda Salaha. Ovo je ujedno i posljednji meč za Firmina u dresu Liverpoola na Anfield Roadu.

Anfieldom se često tokom meča orilo “Si Senor“ posvećeno Brazlcu Robertu Firminu, koji poslije devet godina napušta Liverpool. Ovaj meč bio je posljednji pred Kopom i za veterana Jamesa Milnera, obojica su ušli u igru u 72. minutu i doživjeli ovacije navijača Redsa.

Firminov gol možete pogledati OVDJE.

Liverpool nakon ovog boda zauzima petu poziciju na tabeli Premiershipa sa 66 osvojenih bodova, dok je Villa sedma sa osam bodova manje

U istom terminu igrao je i Manchester United protiv Bournemoutha, a slavili su minimalnim rezultatom golom Casemira iz devete minute.

REUTERS/David Klein

Bez pobjednika bilo je u duelu između Wolverhamptona i Evertona. Gosti sa Goodison Parka osvojio su zlata vrijedan bod i u posljednjem kolu protiv Bournemoutha pred svojim navijačima borit će se za opatanak u Premier ligi.

REUTERS/Molly Darlington

Na Crawen Cottageu u malom londonskom derbiju Fulham je ugostio Crystal Palace i u zanimljivom meču odigrao neriješeno – 2:2.

Gosti su poveli preko Edsona Edouarda u 34. minutu na asistenciju Eberechija Ezea.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena dosuđen je penal za Fulam, a Aleksandar Mitrović bio je siguran realizator.

U 61. minutu Brazilac Willian odlično je izveo prekid sa desne strane, Mitrović je između defanzivaca Palacea bukvalno zakucao loptu u mrežu – 2:1.

REUTERS/Hannah Mckay

Bio je to njegov treći gol otkako se vratio na teren poslije duge suspenzije, ukupno 14. pogodak u 23 utakmice Premier lige ove sezone.

Crystal Palace je do boda došao golom Joela Warda u 83. minutu.