Francuska u sjajnom meču pobijedila Englesku: Tragičar Kane, junak Giroud

Nogomet 10. dec 202222:00 0 komentara
REUTERS/Matthew Childs

Fudableri Francuske savladali su 2:1 Englesku u fenomenlanom meču i tako se plasirala u polufinale Mundijala u Kataru, gdje će igrati protiv Maroka.

Aktuelni svjetski prvaci ušli su u meč na stadionu Al Bayt mnogo agresivnije i odlučnije. Međutim, Phil Foden prvi je zaprijetio sa druge strane, ali dobrana Trikolora izblokirala je njegov udarac.

Kombinovali su u 7. minutu Mbappe i Giroud. Napadač PSG centrirao je loptu za fudbalera Milana na peterac. Giroud pada, traži penal, ali sudija Sampaio samo je odmahuo rukom.

Nastavili su sa napadima Francuzi. Dva minuta kasnije Ousmane Dembele upućuje opasan centaršut pred gol Jordana Pickforda, ali interveniše Harry Maguire.

Još jedna dobra prilika za Trikolore, kreirana je ubrzo. Griezmann i Dembele razmijenili su nekoliko pasova, centaršut ka petercu, onda snalažljiv šut glavom Girouda ide pravo u Pickforda.

Igrala se 17. minuta kada Aurelien Tchouameni fenomenalno pogađa mrežu Engleske. Dalekometni šut i pogodak Tchouamenija pogledajte OVDJE. Asistenciju je ubilježio Antoine Griezmann.

Odgovarili su fudbaleri Garetha Southgatea ubrzo. Ali nedovoljno za izjednačenje. Prijetio je Kane, ali sjajno postavljen Lloris odbranio.

Brazilski sudija Wilton Sampaio komuncirao je sa VAR sobom, ali nije dobio signal da gleda snimak. Harry Kane je pao u šesnaestercu Francuske, Englezi tražili penal, ali ga nisu dobili.

Još jednu dobru priliku do kraja prvih 45 minuta propustio je Kylian Mbappe.

REUTERS/Peter Cziborra

Krenuo je Gordi Albion mnogo bolje u drugo poluvrijeme. Engleska prijeti u dva navrata za samo nekoliko minuta, ali ništa od izjednačenja. Prijetili su fudbaleri Garetha Southgate preko Bellinghama i Maguirea.

Igrala se 52. minuta kada je neugodni Saka izborio jedanaesterac za Englesku. Siguran realizator bio je kapiten Engleske Harry Kane. Pogledajte OVDJE njegov pogodak.

Uzvratili su Francuzi, dalekometnim udarcem Rabiota, ali Pickford siguran i brani uz malo muke.

Bolja je bila Engleska i u nastavku drugog dijela. Prijetio je prvo Saka. Pa Maguire, pa opet Saka. Zatim je Bellingham tražio penal, ali nije bilo promjene rezultata, sve do 78. minute.

Poslije kornera ekipe Didiera Deschampa, lopta je kružila, razmijenjeno je nekoliko pasova, lopta je došla do Griezmanna, koji superprecizinim centaršutom dolazi do druge asistencije meča i pogađa Girouda u glavu, koji majstoriji trese mrežu Pickforda. Gol Girouda možete pogledati OVDJE.

Šest minuta kasnije, novi penal za Englesku. Lucas Hernandez udario je s leđa Masona Mounta, a sudija Saimpaio poslije dojave iz VAR sobe, gledao je snimak i dosudio penal. Međutim, katastrofalan šut visoko preko gola Harryja Kanea, koji je ostavio Englesku bez barem produžetaka. Promašaj Kanea možete pronaći OVDJE.

Ni osam minuta sudijske nadoknade nije pomoglo Englezima da dođu do poravnanja. Posljednju šansu iz slobodnog udarcaimao je Marcus Rashord u 100. minutu meča.

Aktuelni prvaci svijeta za ulazak u finale imaće pred sobom najveću senzaciju SP, selekciju Maroka, koja je izbacila ranije danas Portugal.