Frankfurt i Freiburg u četvrtfinalu Kupa Njemačke

Nogomet 07. feb 202322:43 0 komentara
REUTERS/Kai Pfaffenbach

Fudbaleri Eintrachta i Freiburga osigurali su plasman u četvrtfinale Kupa Njemačke proitiv Darmstadta odnosno Sandhausena.

Eintracht je na Deustche Bank Parku u Frankfurtu teškom mukom stigao do pobjeda 3:2 protiv Darmstadta u meču punom preokreta.

Ekipa Olivera Glasnera stigla je do prednosti preko Kolu Muanija u 6. minuti. Asistent francuskom reprezentativcu bio je Buta.

U nastavku je uslijedio potpuni prokreta tima iz Cvajte. Mathias Honsak pogađao je u 29. i 31. minuti za 1:2.

Rafael Borre vratio je stvari na početka minut prije odlaska na odmor na dodavanje Marija Gotzea.

Na isteku 62. minute Kamada je pogodio za novu prednost i preokret Frankfurta. Kolo Muani je upisao asistenciju kod trećeg gola, da bi upotpunio meč drugim golom u 90. minuti. Drugu asistenciju ubilježio je Goetze.

U prvoj utakmici dana Freiburg je savladao kao gost Sandhausen 2:1 i plasirao se među osam najboljih u Kupu.