Fulham u Premijer ligi: Nestvarna sezona i rekord za Aleksandra Mitrovića

Nogomet 19. apr 202223:13 0 komentara
Reuters/Peter Cziborra

Ekipa Fulhama je pobijedila Preston u 43. kolu Cjampionshipa. Rezultat je bio 3:0, a Aleksandar Mitrović je bio strijelac dva gola. "Cottagersi" su tako osigurali plasman u Premijer ligu.

Najdominantija ekipa u drugoj ligi Engleske je i matematički osigurala promociju u Premijer ligu poslije pobjede nad Prestonom na „Craven Cottageu“. Fulham je još jednom vodio najdominantniji strijelac Championshipa Aleksandar Mitrović. On je u devetom minutu već usieo da se upiše na semafor, a bio je to njegov 39. gol u ovom takmičenju u aktuelnoj sezoni.

Mitrović je kasnije dao još jedan gol, ali je najprije Carvalho uvećao prednost. Igrao se 34. minut. U 41. Mitrović se drugi put upisao u strijelace i tako je postigao 40. gol u sezoni.

On je posao prvi fudbaler u historiji Championshipa koji je dao 40 golova na 40 utakmica u jednoj sezoni ovog takmičenja.

U drugom poluvremenu nije bilo golova, ali je već uveliko bilo slavlja na „Craven Cottageu”. Fulham je ovako po treći put uspio da obezbijedi promociju u Premijer ligu. Ranije im se to dešavalo 2018. i 2020. godine kada su pobjeđivali u finalu play-offa, a interesantno je da su oba puta glatko ispali iz Premijer lige. To je bio slučaj i u sezoni 2020/21. da bi se ovoga puta ekspresno vratili u Premijer ligu i to sa prvog mjesta drugog po jačini fudbalskog takmičenja na Ostrvu.