Gabrijel Boban srušio Tuzla City na Mokrom Docu

Nogomet 09. okt 202216:53
HŠK Posušje

Fudbaleri Posušja napravili su izenanđenje 13. kola Premijer lige savladavši ubjedljivo Tuzla City 3:0 na Mokrom Docu.

Gabrijel Boban već u devetom minutu dao je nagovijestiti da će biti opasan po gol gostiju. Napadač Posušje je sjajnos ebi našao prostor, ali pogađa svog saigrača na gol liniji Tuzle i dosuđen je ofsajd.

Sreća je pogledala sastav Dragana Jovića i trinaest minuta kasnije, kada je u posljednjem trenutku izblokiran Marko Hanuljak.

Ipak poslije pola sata igre kapitulirala je odbrana Cityja. Arijan Brković sjajno je proigrao Gabrijela Bobana koji postiže svoj prvijenac u dresu Posušja za 1:0.

Duboko u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Tuzla City ostaje sa igračem manje, a domaći dobijaju penal. Jasmin Čelikoivć je igrao rukom u kaznenom prostoru Cityja, a sudija Josip Martinović pokazao je na bijelu tačku i isključenje braniču Tuzlaka.

VEZANE VIJESTI:

Siguran realizator bio je Gabrijel Boban, koji je drugim golom na meču odvostručio vodstvo ekipe Gorana Granića.

Drugo poluvrijeme nije donijelo velikih uzbuđenje, tako da su tri boda ostala u Posušju.

Ipak, tačku na ovaj susret postavio je fenomenalnim golom Bože Vukoja u posljednjim trenucima meča. Bio je to 6. gol sezone za napadača Posušja. Tako da je sada treći strijelac prvenstva. Više od njega imaju samo Biblija (8) i Ramić (7).

Posušaci su nova tri boda skočili na osmu poziciju sa 15 bodova i prekinuli niz od tri utakmice bez pobjede. Tuzla City je doživio peti poraz sezone i nalazi se na petom mjestu sa 19 bodova.

Naredno kolo 15. oktobra Posušje ide na gostovanje u Banja Luku timu Borca, a Tuzla dočekuje Igman.