Gerardova Villa bolja od Lampardovog Evertona

Nogomet 13. aug 202215:57 0 komentara
Reuters/Carl Recine

U prvom meču drugog kola Engleske Premijer lige Aston Villa je na svom terenu savladala Everton rezultatom 2:1 (1:0). Villa sada ima tri boda, Everton je upisao i drugi poraz u sezoni.

Počelo je golom Evertona u 24. minutu. Ipak pogodak Anthonyja Gordona postignut nakon kornera poništen je zbog ofsajda.

Svega sedam minuta kasnije tresla se mreža gostiju. Danny Ings se dobro gradio, lijepo je primio pas koji je uputio Ollie Watkins i poslao loptu u mrežu za 1:0.

Na nove golove čekalo se do finiša meča iako uzbuđenja nije nedostajalo tokom cijelog duela.

Igrao se 86. minut kada je Everton izgubio loptu na sredini terena i kada je odbrana dozvolila Emilianu Buendiji da prođe do kaznenog prostora. On je poslao loptu do Watkinsa koji je vratio pred gol u pravom momentu i Buendia pogađa za 2:0.

Tek što je lopta ponovo krenula sa centra, nakon dugog pasa i ubacivanja u kazneni prostor u velikoj gužvi na kraju je Lucas Digne postigao autogol za konačnih 2:1.

U trećem kolu će Steven Gerard povesti svoj tim na gostovanje Crystal Palaceu, a Everton će dočekati Nottingham Forest.