Giroud i Mbappe odveli Trikolore u četvrtfinale Mundijala (VIDEO)

Nogomet 04. dec 202217:57 0 komentara
REUTERS/Hannah Mckay

Fudbaleri Francuske treći su četvrtfinalisti Svjetskog prvenstva u Kataru. Trikolori su to uspjeli nakon Nizozemske i Argentine, a u osmini finala bili su bolji od Poljske rezultatom 3:1.

Francuzi su bili znatno bolji od starta susreta, a prvi pokušaj viđen je u 13. minuti susrta. Pokušao je Tchouameni sa distance, ali je Szczesny to odbranio.

Osam minuta kasnije uzvratio je Lewandowski iz velike udaljenosti, ali je udarac otišao pored gola.

U 22. njegov timski kolega Kounde je pokušao na drugoj strani, ali je i to odbranio Szczesny.

Giroud je upisao nevjerovatan promašaj u 30. minuti susreta. Dembele ga je uposlio sa desne strane, a napadač Milana promašio prazan gol.

Šest minuta kasnije imali su i Poljaci veliku šansu. Šutirao je Zielinski, njegov udarac odbranio Lloris. Nakon toga Hernandez blokirao šut Kaminskog, da bi i treći pokušaj Varane izbacio sa gol linije.

Nakon toga stigla je kazna. Giroud se iskupio. Pobjegao je odbrani Poljske i lijevom nogom matirao Szczesnyog. Igrala se 44. minuta susreta, a sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom dijelu Griezmann i Mbappe šutiraju, ali je Szczesny ostao nesavladan.

Nakon toga Poljska dolazi do lopte i inicijative, međutim bez veće prilike.

Višak prostora Trikolori su iskoristili u 74. minuti. Mbappe je sjajno primio loptu na lijevoj strani, namjestio se i silovitim udarcem matirao golmana Poljske.

Treći gol za Francuze postigao je Mbappe u sudijskoj nadoknadi, ukupno petim na ovogodišnjem Mundijalu. Napadač Paris Saint Germaina je sa ova dva gola prestigao i legendarnog Pelea i sa devet postignutih pogodaka postao je fudbaler sa najviše pogodaka na Svjetskom prvenstvu prije 24. rođendana.

Sve što su Poljaci uspjeli jeste gol Roberta Lewandowskog sa bijele tačke u osmoj minuti sudijske nadoknade.

Francuzi su se tako plasirali u narednu rundu takmičenja, a tamo će se sastati sa boljim iz večerašnjeg duela u kojem se sastaju Senegal i Engleska.