Gol 201: Mbappe najbolji strijelac u historiji PSG-a

Nogomet 04. mar 202323:33 0 komentara
REUTERS/Eric Gaillard

Historija na francuskim terenima! Golom u drugom minutu nadoknade vremena, za pobjedu nad Nantesom (4:2), Kylian Mbape postao je najbolji strijelac u historiji PSG-a. U subotu večer postigao je 201. pogodak!

Odigrao je Mbappe još jednu nezaboravnu utakmicu i uspio u finišu da je kruniše historijskim golom u trijumfu nad Nantesom(4:2). Izborio se za poziciju u kaznenom prostoru i sa desetak metara zakucao loptu iza leđa golmana Lafonta.

Mogao je i ranije momak rođen 1998. do historijskog gola, međutim, u tri pokušaja nije uspio.

Nema, u posljednje vrijeme, zabave na francuskim terenima bez PSG-a. Lider je u drugoj utakmici subotnjeg programa 26. kola Lige 1 imao dva gola prednosti, izgubio ih za kratko vrijeme i na kraju ovjerio ubjedljivih 4:2.

Najprije je pogodio Messi, u 12. minutu, poslije solo prodora za 1:0. Autogol Hadjama, pet minuta kasnije, najavio je rutinski trijumf „svetaca“.

Uslijedio je šok za sedam minuta i izjednačenje na 2:2. Najprije Blas, na asistenciju Hadjama, potom i Ganago, poslije dodavanja Moleta, u 31. i 38. minutu vratili su meč u egal fazu.

Na isteku sat vremena igre, PSG je ponovo imao prednost. Odlično je na dodavanje Mbappea reagovao Danilo Pereira za 3:2. A, u finišu, historija, uz velika tri boda lidera Ligue 1.

PSG na vrhu ima 63 boda, 11 više od Marseillea. Nantes je 13. sa 28 poena.