Gol Forsberga dovoljan za pobjedu Švedske nad Slovačkom

Nogomet 18. jun 202116:51 > 17:02 0 komentara
REUTERS/Kirill Kudryavtsev

Fudbaleri Švedske savladali su u Sankt Petersburgu u okviru drugog kola Grupe E Evropskog prvenstva selekciju Slovačke minimalnim rezultatom 1-0.

Prvo poluvrijeme završeno je bez izrazitih šansi sa obje strane. Švedska je imala inicijativu ali bez izglednih prilika.

Prvu izglednu šansu na utakmici imali su Slovaci u 50. minuti susreta, Duda je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla za malo iznad prečke.

Nedugo zatim Šveđani uzvraćaju. Augustinsson je šutirao glavom nakon kornera, ali njegov udarac brani Dubravka.

Napadač Švedske Isak predriblao je nekoliko protivničkih igrača, sjajno šutirao, i ovaj udarac odbranio je golman Slovačke.

U 75’ minuti penal za Švedsku. Quaison je stigao do lopte prije golmana Martina Dubravke, koji ga ruši i dobija žuti karton. Odgovornost je preuzeo igrač RB Leipziga Emil Forsberg koji je siguran sa bijele tačke.

Švedska će u posljednjem kolu igrati protiv Poljske, dok će Slovačka igrati protiv Španije. Oba susreta na rasporedu su 23. juna.