Golovi Salaha, Liverpool izdržao i pobedio Tottenham

Nogomet 06. nov 202219:30 0 komentara
Reuters/Andrew Couldridge

Fudbaleri Liverpoola pobijedili su Tottenham u gostima sa 2:1 (2:0) u 14. kolu engleske Premier lige. Dva gola Salaha u prvom i gol Kanea u drugom poluvremenu, a Pijevci su izgubili treću od posljednje četiri premijerligaške utakmice.

Već u 11. minutu poveli su gosti preko Salaha – bila je to odlična akcija Robertsona i Nuneza po boku, na kraju je Salah smjestio loptu u donji ugao, a golman Lloris nije se ni pomjerio.

Samo četiri minuta kasnije mogao je Tottenham do izjednačenja, ali je Perišićev udarac uz Alisonovu “asistenciju” završio na stativi.

Činilo se da će Liverpool otići na poluvrijeme s golom prednosti, ali u 44. minutu Dier pravi veliku grešku – želio je glavom da vrati loptu Llorisu, umjesto toga ju je zahvatio ramenom i omogućio Salahu stopostotnu šansu, a Egipćanin prebacuje francuskog golmana za svoj deseti gol u mečevima s Pijevcima.

Nije odustajao Conteov tim, mnogo angažovanije su počeli drugo poluvrijeme – prvo je Dier u 49. minutu pokušao glavom, Alisson je odbranio, da bi minut kasnije Perišić zatresao stativu.

Imale su prilike Sesegnon na jednoj i Salah na drugoj strani, a Tottenham je napravio uvod u dramu u 70. minutu. Rezervista Kuluševski povukao je po desnoj strani, kombinovao s Dohertyjem, a zatim asistirao Kaneu, koji iskosa sa desne strane šalje loptu u suprotnu malu mrežu.

I pored šansi za Tottenham i Liverpool do samog kraja meča, rezultat se više nije mijenjao.