Gonzalez donio veliku pobjedu Fiorentini

Nogomet 03. apr 202214:39 0 komentara
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Fudbaleri Fiorentine savladali su u 31. kolu talijanske Serije A tim Empolija minimalnim rezultatom 1:0.

Napadala je Viola tokom prvog poluvremena, propustila nekoliko stopostotnih prilika, ali je Empoli u 39. minuti došao do prednosti. Strijelac je bio Di Francesco, ali je njegov gol poništen zbog prekršaja nakon asistencije VAR-a.

Nastavila je Fiorentina ofanzivno i u drugom dijelu, a pomogao im je crveni karton Luperta iz 57. minute. Samo minut kasnije postigli su gol koji ih je doveo do prednosti, ali i do pobjede ispostavit će se na kraju.

Biraghi je uposlio Gonzalesa, a Argenzinac na sjajan način donio pobjedu domaćinu.

Fiorentina nakon ove pobjede zauzima 8. poziciju na tabeli Serie A i ostaje u borbi za Evropu, dok je Empoli 12. sa 33 osvojena boda.