Građani nakon velikog preokreta srušili Tottenham

Nogomet 19. jan 202322:53 0 komentara
REUTERS/Molly Darlington

Fudbaleri Manchester Cityja u zaostalom susretu 7. kola engleske Premier lige srušili su nakon velikog preokreta Tottenham rezultatom 4:2.

Tim Pepa Guardiole je katastrofalno izgledao u prvom dijelu. Nisu uspjeli napraviti gotovo ništa pred golom Huga Llorisa, a kazna je stigla u samom finišu prvog dijela.

Primili su Građani dva pogotka za svega dvije minute.

Najprije je u 44. minuti Dejan Kuluševski pogodio za veliku radost navijača gostujućeg tima, da bi Emerson Royal u drugoj minuti nadoknade duplirao prednost Pijetlova.

Ipak, tim sa Etihada je za samo 20 minuta igre u drugom dijelu pokazao zašto slovi za jedan od najačih na svijetu trenutno.

U 51. minuti prepolovljena je prednost gostiju. Strijelac je bio argentinski reprezentativac Julian Alvarez.

Samo dvije minute kasnije Riyad Mahrez je uputio sjajan centaršut, a Erling Haaland glavom lijepo matirao Llorisa. Bio je to 22. gol za Haalanda na 18 mečeva Premier lige ove sezone.

Veliki preokret i erupciju oduševljenja prepunog Etihada donio je Riyad Mahrez. Igrala se 63. minuta kada je Rodri uposlio Alžirca, a ovaj sjajno matirao Llorisa za vodstvo Građana.

Konačan rezultat postavio je Mahrez, drugim golom na utakmici u 90. minuti susreta. Pobjegao je odbrani Tottenhama nakon duge lopte Edersona i greške Lengleta i rutinski matirao golmana gostiju.

Manchester City je drugi na tabeli Premiershipa nakon ove pobjede i trenutno ima osvojena 42 boda, 5 manje u odnosu na prvoplasirani Arsenal. Tottenham je 5. sa 33 osvojena boda.