Gradski derbi? Možda nekad! Galata ponizila Basaksehir sa 7:0

Nogomet 12. nov 202220:20 0 komentara
Galatasaray

Galatasaray je nanio pravu katastrofu ekipi Basaksehira i slavio sa ubjedljivih 7:0, potez meča izveo je Mauro Icardi koji je asistirao za četvrti gol.

Odigrana su tri meča šampionata Turske u fudbalu. Giresun je šokirao Fenerbahče, Galatasaray je deklasirao Basaksehir, dok je meč između Sivasa i Umranije završen bez pobjednika – 2:2.

Fenerbahce, lider šampionata je dočekao Giresun kao veliki favorit, ali je teren napustio poražen – 2:1. Fener je poveo u režiji Enera Valencije koji je pogodio sa bele tačke. Djelovalo je da ide ka pobjedi, ali…

Ali, gosti se nisu složili sa takvim epilogom. Na ruku im je išla i činjenica da je zbog drugog žutog kartona, Fenerbahce ostao sa igračem manje, jer je isključen Joao Pedro. Ipak, Fener je dobio prvo poluvrijeme sa 1:1. Na dvadesetak minuta prije kraja, Borja Sainz je pogodio za 1:1, a ulogu meč winnera je prigrabio već pomenuti Sainz, u 83. minutu.

Kiks Fenerbahcea, iskoristio je Galatasaray koji je sa 7:0 pobedio Basaksehur. Golove su postigli Akturkoglu (tri), Icardi, Ndasmie, Mertens i Bardakci. Pobjeda Galatasaraya dobija na težini ako se naglasi da je Basaskehir trenutno četvrti na tabeli.

Uoči pauze koja sledi zbog Svjetskog prvenstva u Kataru, Fenerbahce ima dva boda više u odnosu na Galatasaray.