Griezmann donio pobjedu Francuskoj protiv Zmajeva na Grbavici

Nogomet 31. mar 202122:37 > 22:37 0 komentara
REUTERS/Dado Ruvic

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na stadionu Grbavica dočekala aktuelnog prvaka svijeta u drugom susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine, a susret je završen pobjedom gostiju rezultatom 1:0. Jedini pogodak postigao je Antoine Griezmann u 60. minuti susreta.

U prvih 10-ak minuta nismo vidjeli niti jednu priliku i opasan napad. Prvi su zaprijetili Francuzi u 11. minuti susreta, ali Coman nije dobro šutirao. Isti igrač zaprijetio je četiri minute kasnije. Mbappe je ubacio loptu s lijeve strane, a udarac Comana glavom zaustavio je Šehić.

Anadolija
Anadolija

U 16. minuti susreta iz slobodnog udarca s vrha šesnaesterca pokušao je Griezmann, ali je pogodio samo živi zid. Prvi ozbiljniji pokušaj naša reprezentacija imala je u 24. minuti susreta. Pokušao je Todorović sa 20-ak metara od gola gostiju, ali je Lloris bio siguran. Već u narednom napadu kombinovali su Džeko i Kolašinac, ali je odbrana Francuske uspjela otkloniti opasnost.

Novu sjajnu priliku imali smo već u 26. minuti susreta. Ahmedhodžić je sjajno šutirao glavom nakon centaršuta Pjanića, ali je Lloris još bolje intervenisao i spasio je Francuze. U završnici prvog poluvremena opet smo zaprijetili, ali nikoga nije bilo u šesnaestercu nakon dobre povratne lopte Kolašinca. Ostalo je nakon prvih 45 minuta 0:0.

Prvu dobru priliku u drugom poluvremenu imao je Kolašinac, pokušao je uposliti Džeku u šesnaestercu, ali je Pavard u posljednji trenutak izblokirao i poslao loptu u korner. Francuzi su u 60. minuti susreta došli do vodstva, a strijelac je bio Griezmann. Rabiot je centrirao, a fudbaler Barcelone glavom matirao Šehića.

Francuzi su ponovo zaprijetili u 70. minuti susreta. Pavard je centrirao, a pokušaj Varanea odlazi preko prečke Šehićevog gola. Naši igrači tražili su nakon starta nad Krunićem u 71. minuti susreta jedanaesterac, ali se Orsato nije oglasio. Ponovo je Krunić u 75. minuti susreta završio na travi u šesnaestercu Francuske, ali se ni ovaj put Orsato nije oglasio.

U 80. minuti susreta Pjanić je pokušao iz slobodnog udarca sa 18 metara od gola Llorisa, ali je pogodio samo živi zid, a u nastavku akcije Francuzi su uspjeli otkloniti opasnost. Ostalo je do kraja susreta 1:0 za Francusku. U drugom susretu ove grupe Kazahstan je večeras iznenadio Ukrajinu i osvojio bod na gostovanju u Kijevu.

Naredni susret u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo naša selekcija igra protiv Francuske na gostujućem terenu 1. septembra 2021. godine.